Mistrovství světa ve sledge hokeji v Buffalu

24.04.2015 | autor: Jan Chlubna

V neděli 26. dubna začíná v Harborcentru v americkém Buffalu Mistrovství světa ve sledge hokeji 2015 a to i za účasti českého národního týmu, který od ostravského šampionátu v roce 2009 nechyběl na žádném vrcholovém turnaji. Není bez zajímavosti, že při neúspěšné kandidatuře v roce 2013 byla Česká republika ze strany MPV dotazována na případné organizování o dva roky později, ovšem po výrazném úspěchu sledge hokeje na paralympiádě v Soči, kde zlato obhájili Američané, bylo rozhodnuto o přidělení pořadatelství aktuálně nejúspěšnější sledge hokejové zemi. Češi obstarají v Buffalu hned zahajující utkání skupiny A proti Norům a jejich dalšími soupeři budou postupně Japonsko a Kanada. Všechny zápasy mistrovství můžete sledovat živě obrazem na Paralympic Sport TV, z místa také bude pro onlajny.com textovat David Soumar a podrobné zpravodajství stejného reportéra najdete na oficiálním webu českého hokeje hokej.cz. Česká republika obhajuje čtvrté místo, noví mistři světa budou dekorováni v neděli 3. května.

ROZPIS MISTROVSTVÍ SVĚTA 2015 (Harborcenter, Buffalo)

TermínSoupeřiFázeSkupinaVýsledek
Neděle 26. 4. (15:30 SEČ)Česká republika - Norsko             Základní skupina     A1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Neděle 26. 4. (19:00)Kanada - JaponskoZákladní skupina    A17:0 (12:0, 3:0, 2:0)
Neděle 26. 4. (22:30)Itálie - NěmeckoZákladní skupina     B1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Pondělí 27. 4. (2:00)USA - RuskoZákladní skupina     B6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Pondělí 27. 4. (15:30)Česká republika - JaponskoZákladní skupina     A2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Pondělí 27. 4. (19:00)Kanada - NorskoZákladní skupina     A5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Pondělí 27. 4. (22:30)Rusko - ItálieZákladní skupina     B3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Úterý 28. 4. (2:00)USA - NěmeckoZákladní skupina     B7:0 (4:0, 3:0, 0:0)
Středa 29. 4. (16:30)Rusko - NěmeckoZákladní skupina    B 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
Středa 29. 4. (20:00)USA - ItálieZákladní skupina     B7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Středa 29. 4. (23:30)Kanada - Česká republikaZákladní skupina     A2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Čtvrtek 30. 4. (3:00)Norsko - JaponskoZákladní skupina     A5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Čtvrtek 30. 4. (22:30)Česká republika - Německo A3 - B4
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Pátek 1. 5. (2:00)Itálie - JaponskoB3 - A4
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Pátek 1. 5. (22:30)Kanada - RuskoSemifinále 1
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Sobota 2. 5. (2:00)USA - NorskoSemifinále 2  
6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Sobota 2. 5. (22:30)Japonsko - Česká republikaO 7. místo 1:5 (0:4, 0:0, 0:1)
Neděle 3. 5. (2:00)Itále - Německo O 5. místo 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Neděle 3. 5. (17:00)Norsko - RuskoO bronz1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Neděle 3. 5. (20:30)Kanada - USAFinále0:3 (0:0, 0:0, 0:3)


SOUPISKA ČESKÉHO NÁRODNÍHO TÝMU

Brankáři: Jan Matoušek (Zlín), Michal Vápenka (Sparta)

Obránci: Jiří Berger (Karlovy Vary), Miroslav Hrbek (Karlovy Vary), Pavel Kubeš (Pardubice), David Motyčka (Pardubice)

Útočníci: Michal Geier (Karlovy Vary),  Zdeněk Hábl (Zlín), Zdeněk Krupička (Sparta), Martin Novák (Olomouc), David Palát (Zlín), Jiří Raul (Sparta), Zdeněk Šafránek (Zlín)

Trenér: Jiří Bříza