Reprezentace

Mistrovství světa "B" v Japonsku: zlatí Češi se vrací mezi elitu

28.11.2016

Od 29. listopadu do 3. prosince 2016 probíhalo v japonském městě Tomakomai na ostrově Hokkaidó Mistrovství světa skupiny B s účastí reprezentace České republiky. Ta sestoupila do nižší výkonnostní divize po nepovedeném loňském elitním šampionátu ve Spojených státech. O posun do skupiny A a o šanci zúčastnit se kvalifikace na Zimní paralympijské hry 2018 bojovali kromě Čechů Slováci, Britové a domácí Japonci. Již základní část rozhodla o tom, že do elitní kategorie se vrací Česko a Japonsko, přičemž náš tým s plným počtem bodů ze tří zápasů skupinu s přehledem ovládl. O zlato se utkali Češi s Japonci a tým ze středu Evropy nedal soupeři šanci: výhrou 6:0 si vysloužil nejcennější medaile! Pět finálových branek vstřelil Michal Geier, zatímco česká družina neinkasovala za celý turnaj ani jednou! Třetí skončilo Slovensko, úspěchem 5:1 nad Velkou Británií si navíc zajistilo právo účasti kvalifikace na paralympiádu.

Mistrovství světa ve sledge hokeji v Buffalu

24.04.2015

V neděli 26. dubna začíná v Harborcentru v americkém Buffalu Mistrovství světa ve sledge hokeji 2015 a to i za účasti českého národního týmu, který od ostravského šampionátu v roce 2009 nechyběl na žádném vrcholovém turnaji. Není bez zajímavosti, že při neúspěšné kandidatuře v roce 2013 byla Česká republika ze strany MPV dotazována na případné organizování o dva roky později, ovšem po výrazném úspěchu sledge hokeje na paralympiádě v Soči, kde zlato obhájili Američané, bylo rozhodnuto o přidělení pořadatelství aktuálně nejúspěšnější sledge hokejové zemi. Češi obstarají v Buffalu hned zahajující utkání skupiny A proti Norům a jejich dalšími soupeři budou postupně Japonsko a Kanada. Všechny zápasy mistrovství můžete sledovat živě obrazem na Paralympic Sport TV, z místa také bude pro onlajny.com textovat David Soumar a podrobné zpravodajství stejného reportéra najdete na oficiálním webu českého hokeje hokej.cz. Česká republika obhajuje čtvrté místo, noví mistři světa budou dekorováni v neděli 3. května.

Druhé Czech Sledge Open se koná v Drážďanech

23.01.2015

Ideální zázemí v drážďanské EnergieVerbung Areně našlo pokračování Czech Sledge Open, které se před měsícem konalo v Litoměřicích. Tentokrát se mezinárodní turnaj za účasti výběrů České republiky, Norska, Švédska a ruského klubu z Chanty - Mansijsku koná několik kilometrů za hranicemi v termínu od 23. do 25. ledna 2015.

Litoměřice hostí Czech Sledge Open 2014

19.12.2014

Mezinárodní turnaj s účastí reprezentací České republiky, Itálie, Neměcka a Koreje proběhne od pátku 19. do neděle 21. prosince v litoměřické Kalich aréně. Český národní tým tak po turnaji v Hannoveru pokračuje v přípravě na březnové Mistrovství světa v USA. Vstupné na všechny zápasy v Litoměřicích je dobrovolné, průběh můžete sledovat také prostřednictvím online reportáží.

Českou reprezentaci čeká turnaj čtyř v Německu

24.10.2014

Mezinárodního turnaje čtyř zemí se od pátku 24. do neděle 26. října zúčastní národní tým ve sledge hokeji. V Hannoveru změří síly postupně s Itálií, Švédskem a domácím Německem. Rozpis turnaje najdete v článku.

Změny v realizačnímu týmu reprezentace a v komisi sledge hokeje

13.08.2014

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání dne 13. srpna 2014 schválil nové složení realizačního týmu národního mužstva. Zároveň odsouhlasil také obměnu personálního složení své komise sledge hokeje, ve které kromě zástupců svazu a reprezentace figuruje i zástupce ČSHA, tedy klubů. V souladu s návrhem valné hromady ČSHA se tímto členem stal Jan Zapletal ze Sparty Praha.